Take Two Interactive, Gearbox Entertainment’ı 460 Milyon Dolara Satın Aldı

Birkaç hafta önce Embracer Group’un Gearbox Entertainment‘ı satmaya yakın olduğu yönünde iddialar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Rockstar’ın sahibi Take Two Interactive, Gearbox Entertainment’ı tam hisseli bir anlaşmayla 460 milyon dolar karşılığında satın almayı planladığını doğruladı. Anlaşmanın resmi olarak şirketin 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek olan 2025 mali yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağı belirtiliyor. Öte yandan, Embracer Group’un Gearbox Entertainment’ı 2021 yılında 1,4 milyar dolar gibi yüksek bir fiyata satın aldığını hatırlatmamız gerek.

Take Two, halihazırda Gearbox’ın çok yakında Ağustos 2024’te önemli bir canlı aksiyon filmi haline gelecek olan Borderlands oyun serisinin yayıncısı. Yayınlanan basın bülteninde, Gearbox Entertainment’ın çeşitli stüdyolarında ve aynı zamanda kendi bünyesinde üzerinde çalışılmakta olan altı yeni oyunu olduğu belirtiliyor. Buna Homeworld 3’ün Mayıs ayında piyasaya sürülmesinin yanı sıra Borderlands serisindeki başka bir isimsiz oyun da dahil. İsmi açıklanmayan diğer dört oyundan üçü devam oyunu, diğeri ise “heyecan verici yeni fikri mülkiyet” olarak tanımlanıyor.

Anlaşma tamamlandığında Gearbox, Take Two’nun 2K Studios bölümü bünyesinde bir stüdyo olarak faaliyet gösterecek ve kurucu ortağı Randy Pitchford tarafından yönetilmeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x